אלי (הדרקון) כהן

אני לא מאסטר

לא למדתי שנים במנזר בסין, לא התבודדתי במערה ולא הגעתי להארה.

אני לא יותר או פחות טוב מאף אחד אחר, אני חי ומתמודד בדיוק כמו כולנו.

את הצ'י קונג שלי והדרך התנועתית והרוחנית שלי אני מיישם בכל יום בחיי בארץ ישראל, בהיותי איש משפחה ואבא ל 4 ילדים נהדרים. אל התובנות שלי אני מגיע מהחיים עצמם, עם כל המורכבות שלהם. 

הצ'י קונג והפילוסופיה הדאואיסטית משרתים אותי בטיפוח בריאות ושמירה על שפיות במסע האישי שלי צעד אחרי צעד ורגע אחרי רגע.

מהניסיון שלי הצ'י קונג הוא כלי נהדר לריפוי עצמי שכל אדם יכול ליישם וכך לטפח את הבריאות והחיוניות ולכן אני מלמד אותו.

אוהב להתמקד ביישום היומיומי של עקרונות הצ'י קונג  בכל רגע ובכל פעולה. 

עם זאת אני רוצה לתת קרדיט לדרך ולמורים שלי:

מתרגל צ'י קונג וטאי צ'י כ 30 שנה, תלמיד נצחי ומאמין שצריך כל הזמן להמשיך ללמוד לכן הדבר החשוב ביותר שאני יודע הוא שאני לא יודע וכל יום אני חוקר מחדש ולומד מחדש.

מלמד צ'י קונג וטאי צ'י  כ 20 שנה.

מייסד שיטת דרך הדרקון 

מכשיר מורים/ת לצ'י קונג מ 2017

למדתי בארץ ובסין, המורה העיקרי שלי לצ'י קונג הוא כריס מכאליסטר.

בארץ למדתי אצל בנימין דוידסקו, שלומי עממי וניצן מיכאלי.

בסין למדתי בהר וודאן אצל וון שו צ'ין.
קיבלתי השראה עצומה ממאסטר יאן פורמיי וממאסטר פונג הא

ואני ממשיך ללמוד מהמורים שלי, מהתלמידים שלי, מהעצים, מהרוח, מהאדמה, מהשמיים האין סופיים ומהילדים שלי.

יש בנו חיבור לתבונה אין סופית  שמרפאה ומצמיחה אותנו כל הזמן

איך זה ללמוד עם אלי

"שנים של עבודה במתח לאורך הרבה שעות, פגעו בבריאות הגוף והנשמה. כשההבנה חילחלה עמוק , הקטנתי את גודל המישרה ופיניתי זמן לשקם את הגוף והנפש.

הציקונג נתן לי מענה מעולה לאלו. נתן שחרור כאבי גב ממושכים (מקל על כאבי עקמת). נותן סוג של רוגע. הליכה קלילה. מתרגלת כ 3 שנים.
את ההשפעה המשמעותית הרגשתי מאז שהתחלתי את התרגול בדרך הדרקון. מקווה שלא יפסק המסע שלך איתנו."

"אני מתרגלת באדיקות פעמיים בשבוע וגם בין השיעורים. ההנחיה הייחודית של אלי, שה"איך" וה"מה" חופפים בה זה לזה, מלווה אותי ביומיום הן בהיבט הגופני (יציבה, הליכה, דימוי גוף מיטיב) והן בהיבטים הנפשי והתודעתי (התקרקעות, יציבות, איזון, שקט נפשי ועוד ועוד)"

"הצטרפתי לשיעורים עם אלי לפני כשנתיים, בעקבות כאבי בירכיים וגב תחתון. ונפתח לי פתח לעולם רחב של מסורת עתיקה, וחיבור מופלא בין גוף לנפש ורוח. אני מסיימת כל שיעור בתחושת חיוניות ושמחה, ועם הזמן הגוף מתאזן, מתחזק והכאבים נעלמים. אני אסירת תודה לאלי - מורה נפלא לצ'י קונג ולחיים. מעבר לשליטה המרשימה של אלי בטכניקה ובפילוסופיה, אני נתרמת מאהבת האדם שלו ומהיכולת המופלאה לשזור יחד את כל רבדי התרגול ולהגיש אותם בצורה בהירה ונעימה. ממליצה בחום לכל אחד בכל גיל."

אלי בחן רב, בסבלנות ואהבה עונה ומסביר. מלווה אותנו הספר של הדאו כהשראה ואלי לא מחמיץ הזדמנויות כמו תקלות וארועים כדי להופכם לתבלינים או תבשילים לטובתנו. אני אוהבת את אלי, את איך שמלמד, את האדם שהוא ואישיותו הנעימה ורבת הידע והיכולת. תודה לך איש יקר🙂🙃"

"מתרגלת כבר כמה שנים,מצאתי את המורה שיכול ללמד אותי להתחיל תמיד מחדש.
הרגשה של הרחבה פנימית בזמנים של דחיסות, מקלחת פנימית לקראת הטהרות פנימית.ממשיכה לתרגל התחלה מחדש. תודה"

"אלי הוא מורה בנשמתו. אני נהנית במיוחד מהיכולת שלו לבנות שיעורים מעניינים, להדגים ולהסביר את מבנה השלד, את אופי התנועה, מהיצירתיות ומההכנה לנושא בראשית כל שיעור. אני מלאת תודה על כל שיעור."

"הצטרפתי לצ'י קונג עם אלי כי היכרתי כבר את הצ'י קונג והשפעתו המיטיבה לגוף ולנפש. זה נותן תחושת חיוניות,שמחת חיים,שלוה ויכולת לקבל את החיים כפי שהם. לי זה נתן גם השראה לכתוב שירים ולקבל תובנות בנושאים שונים. הרבה פעמים זה משחרר כאב לפעמים אפילו בתרגול אחד. הצ'י קונג שידרג לי את החיים והביא שמחה למקומות שהיה בהם עצב.מאד ממליצה!

לא אצל כל מורה הרגשתי את ההרגשות המיטיבות האלו ואלי הוא אחד מיחידי הסגולה שמצליח להרים את האנרגיה וכותב גם הרבה דברי חכמה והשראה🥰מודה מאד על הצ'י קונג בחיי🤗המון תודות לאלי הנפלא🙌🙂"

שאל אותנו כל דבר!
1
💬 צריך עזרה?
Scan the code
שלום,
איך נוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן